Zadzwoń tel +359 886 98 84 49

Primorsko20.1°C

Wycieczki

WYCIECZKI  FAKULTATYWNE

Co można zobaczyć, będąc w Bułgarii? Oczywiście jest tych atrakcji bardzo wiele. Typowe oferowane wycieczki fakultatywne przedstawione są poniżej. Oczywiście w wiele miejsc mogą pojechać Państwo sami, ale są takie wyprawy czy spotkania, na które warto wybrać się w grupie  bez względu na wiek czy też język uczestnika. Oto kilka przykładów proponowanych wycieczek.

1. Wycieczki i imprezy lokalne:

– Zwiedzanie Sozopola i „Bulgarski Wieczor” w restauracji ( kolacja, program artystyczny w stylu folk, zabawa i nestinarskie tance na rozżarzonych węglach)
– Panorama Neseberu – zwiedzanie starej części miasta. W drodze powrotnej możliwość przejażdżki lodka po rzece w rezerwacie Ropotamo
– Piknik na statku – codziennie przy sprzyjającej pogodzie
– Nurkowanie – codziennie przy sprzyjającej pogodzie

2. Wycieczki po Bulgarii (jedno- lub kilkudniowe)

– PŁOWDIW -RUPITE, VANGA- RYLSKI MONASTeR-SOFIA
Płowdiw – spacer po starówce : Teatr Starożytny, Hisar Kapija, ttracka wierdza.
Zwiedzanie mistycznego kraju Rupite, usytuowanego u stóp martwego wulkanu „Kozhuh” oraz  kompleksu, zbudowanego  przez słynną bułgarską wróżkę i uzdrowicielke Babę Vange. Na terenie kompleksu znajduje się  kościół św. Petki, grób Vangi i jej dom , termalne gorące źródła i wielki kamienny Krzyż.
Wyjazd do klasztoru Rilskiego – jednego z najważniejszych zabytków kultury w Bułgarii pod egidą UNESCO, założonego w X wieku przez św. Iwana Rilskiego. Wolny czas na zwiedzanie kompleksu klasztornego – kościół „Dziewicy Maryi”, grób cara Borisa III, wieża obronna, muzeum historyczne z krzyżem Rafaila.
Sofia – stolicy Bułgarii. Panoramiczny spacer po Synodzie Świętym, plac „Ksiecia Aleksandra I”, Zgromadzenie Narodowe, Pomnik Liberatora carskiego, Prezydencja, Kościół Rosyjski; Zwiedzanie pomnika „Aleksandra Newskiego”. Czas wolny.

– Plowdiw – Baczkowski Monaster
Płowdiw – spacer po starówce : Teatr Starożytny, Hisar Kapija, ttracka wierdza.
Zwiedzanie klasztoru Bachkovo – drugiego co do wielkości klasztoru w Bułgarii, założonego w 11 wieku, unikalnej kombinacji architektury ormiańskiej, gruzińskiej, greckiej i bułgarskiej , zachowana jest cudowną ikonę św. Marii Eleusa.

– “W DOLINIE TRAKÓW I RÓŻ“ KAZANLAK- SHIPKA – ETARA

– KLASZTOR KALIFAREVSKI- VELIKO TARNOVO- ARBANASI
Panoramiczna wycieczka przez góry”Stara Planina”
Klasztor Kalifarevski.Zwiedzanie  Veliko Tarnovo-średniowieczna stolica Bułgarii, ulicy rzemieślników, wizyta na wzgórzu „Tsarevets”  – spacer pomiędzy średniowiecznymi, obronnymi murami.
Wieś Arbanasi – rezerwat architektoniczny.ra

– Varna – zwiedzanie lub delfinarium
– Kaliakra – Balczik
Nos Kaliakra- twierdza z czasów trackich, przyrodniczo- archeologiczny rezerwat otoczony 70 metrowymi skalami.
Bałczik- Zwiedzanie ogrodu botanicznego i letniego pałacu rumuńskiej królowej Marii .

3. Wycieczki zagraniczne

Turcja – Stambul
W cenie zwiedzanie z przewodnikiem : sławny Wielki Bazar- Kapali Carsi; Błękitny Meczet; Hipodrom –obelisk Teodezjusza z 1500r . p.n.e. , Wężowa kolumna kamienny obelisk , Fontanna niemiecka z 1898 r.; Cemberlitas-kolumna z pierscieniem; Bazar Egipski –przyprawy , zioła , smakołyki ,Nowy Meczet –Yeni Cami i Akwedukt Walensa- z 375 r.

Grecja
Zwiedzanie  klasztoru „St. Nicholas” koło Porto Lagos.
Kavala – spacer po starej i nowej części miasta. Zwiedzanie Placu „28 października” gdzie znajduje się  piękny neoklasycystyczny ratusz, Biblioteka Miejska, Gimnazium dziewczęce, klasztor „Lazastirion”,  kościół „Saint Nicholas” starówka „Panagia” z akweduktem, imaret,  dom Mehmeta Aligo i bizantyjskiej twierdzy. Zakupy w sklepie pamiątkowym.
Wyjazd do Keramoti – wolny czas na plaży lub zwiedzanie wyspy Tasos – pełny objazd wyspy, zwiedzanie klasztoru  „Św Michała Archanioła”, w którym znajduje się kawałek gwoździa z ręki ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, foto przerwa, zwiedzanie fabryki zlota i fabryki oliwy z oliwek. Czas wolny w głównym mieśćie Limenas.

Rumunia
Zwiedzanie Bukaresztu – stolica Rumunii, założona w 1459 roku po obu brzegach rzeki Dambovita, znanej jako „Mały Paryż” ze względu na jej życie artystyczne i piękną architekturę.
Zwiedzanie autobusem (ok. 2 godziny): Plac Zwycięstwa; Plac Rewolucji; Pałac Królewski; Świątynia Muzyki „Athene” (centrum koncertowo-festiwalowe, jeden z symboli Bukaresztu, wyróżniający się kopułą o wysokości 30 m); Parlament (na zewnątrz) – drugi największy budynek administracyjny na świecie po Pentagonie, zbudowany na powierzchni 45 hektarów 20 000 pracowników w zarządzaniu Nicolae Ceausescu; Katedrę Patriarchalną i Pałac – duchowe centrum miasta, relikwie św. Demetriusza Basarbovskiego, Placu Unii Europejskiej. Wolny czas w centrum Bukaresztu.
Wyjazd z Bukaresztu i możliwość zwiedzania muzeum na świeżym powietrzu w wiosce rumuńskiej.
Sinaia -Wolny czas na spacer w Sinaia.
Zwiedzanie klasztoru i zamku „Pelesz” – rozkoszna letnia rezydencja pierwszej królewskiej pary  Króla  Karola I i królowej Elżbiety
Wyjazd do zamku „Bran” znanego jako zamek  Draculi. Wolny czas .
Panoramiczna wycieczka autobusem po pięknym mieście Transylwanii  -Brashov z jego głównymi atrakcjami turystycznymi: Plac miejski z Ratuszem Staromiejskim, Czarny Kościół – największa gotycka katedra w Europie Wschodniej, wybudowana w 1383 r. i przebudowana w 1477 r.